• J E D Z I E M Y!

• Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Kurowie pojadą na 3 dniową wycieczkę do Torunia oraz 1 dniową do Poznania. W nowej edycji programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w 2023 roku, Gmina Stare Kurowo otrzymała dofinansowanie do 2 wycieczek szkolnych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Kurowie, w wysokości 20 000,00 zł. Wycieczki zostały zaplanowane dla 39 uczniów z klas I-III oraz IV-VIII.

Podczas 3 dniowej wycieczki do Torunia uczniowie odwiedzą m.in. Dom Mikołaja Kopernika, Planetarium, Dom Legend Toruńskich, Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Etnograficzne.

Muzeum Czekolady  i Muzeum Rogalowe - to miejsca, które odwiedzą uczniowie klas I-III podczas jednodniowej wycieczki do Poznania.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to również dzień urodzin H.Ch. Andersena , dlatego dziś klasa 2 i 3 wybrała się do szkolnej biblioteki by przenieść się w świat bajek i baśni .

• Konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz „Wielkie jajo wielkanocne”

• W niedzielę (02.04.23 r.) rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz „Wielkie jajo wielkanocne”. Jednymi ze zwyciężczyń były uczennice naszej szkoły - Amelia Sawicka z klasy 2, Barbara Niedźwiedź i Kamila Ruszczak z klasy 5 zdobywając ex aequo II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz kreatywności!