• Omdlenia

• Zachęcamy do zapoznania się z poniższymi ulotkami. Materiał zawiera najważniejsze informacje dotyczące m.in. przyczyn omdleń, ich charakterystycznych objawów czy sposobów na zmniejszenie ryzyka omdleń.

• „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0"-wsparcie finansowe

• Gmina Stare Kurowo, w wyniku podpisanej umowy 2/10/3.1.3.2/2023 otrzymała finansowe wsparcie w ramach programu wieloletniego – „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025 – Priorytet 3. Środki przeznaczone są dla Oddziału Przedszkolnego w Szkole Podstawowej w Nowym Kurowie oraz Przedszkola Chatka Puchatka na zakup nowości wydawniczych przy 20% wkładzie własnym

• DZIEŃ PUSTEJ KLASY

• 16.06.2023r. nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji DZIEŃ PUSTEJ KLASY, która promuje NAUKĘ W TERENIE! I tak właśnie nasi uczniowie porzucili naukę w klasie na rzecz nauki w najlepszym możliwym miejscu - w przyrodzie.

Klasa 1 podczas języka angielskiego miała prawdziwy piknik, na którym uczyła się nazw produktów w języku angielskim.

Uczniowie klasy 6 i 8 na lekcji matematyki i fizyki bawili się w detektywów . Musieli odnaleźć ukryte wskazówki , rozwiązać je a otrzymane liczby wykorzystać do obliczenia zadań. Piękna pogoda sprzyjała wiec zadania rozwiązali błyskawicznie.

Klasa 4 i 5 wraz z oddziałem przedszkolnym wybrali się do koleżanki Kamili Ruszczak na wspaniały plac, na którym mogli wykazać się sportowo. Bo sport to zdrowi!

• Wycieczka do Biskupina

• Jaki ślad pozostawi po sobie współczesny człowiek? Po osadnikach żyjących 6000 lat temu w ziemi pozostało drewno, gliniane naczynia i wytwory z kości. 3000 lat temu mieszkańcy Biskupina wytwarzali narzędzia z brązu i uprawiali pradawne zboża. Najstarsi Piastowie mieli już przydzielone zajęcia (garncarz, piekarz, rzeźbiarz...). Biskupin, najstarsza polska osada.

• Wyróżnienie w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych

•

Najlepsze gratulacje dla naszej uczennicy klas 5 - Basi Niedźwiedź z okazji wyróżnienia w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych mających miejsce w Zielonej Górze!!! Przez cały dzień była zajęta - brała udział w warsztatach artystycznych, zwiedzała muzea, poznawała ciekawych ludzi ze świata artystycznego, otrzymała nagrodę w postaci bonu i świetnie się bawiła. Zapraszamy i Was do udziału w tego rodzaju konkursach, kto wie może i Wam tak samo się poszczęści.

• Wycieczka nad morze

• Pierwszy oficjalny zlot lepidopterologów ze Szkoła Podstawowa w Nowym Kurowie zakończył się w Trzęsaczu Młodzi badacze i poszukiwacze przygód odwiedzili Motylarnię w Niechorzu, pokonali wszystkie schody Latarni Morskiej, poznali zwyczaje mieszkańców mórz i oceanów w Parku Wieloryba w Rewalu oraz długo spacerowali po plaży ogrzewając się promieniami słońca.

• Szkolnym konkurs matematyczny „Liczmanek”

• Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w szkolnym konkursie matematycznym „Liczmanek”.

Podczas Dnia Rodziny zostali ogłoszeni zwycięzcy:

I miejsce Leon Jankowski

II miejsce Jagoda Piotrowska

III miejsce Jakub Jaworski

Gratulujemy wszysykim i życzymy kolejnych sukcesów!

• Dzień Rodziny

• Dziś w naszej szkole odbyło się Święto Rodziny. W tym szczególnym dniu nie zabrakło pięknych słów ukrytych w wierszach i piosenkach, które płynęły prosto z serc dzieci. Najmłodsi uczniowie przygotowali piękne przedstawienie pt. „Kocham nie tylko od święta”. Oprócz tego dzieci wraz z rodzicami i przybyłymi gośćmi mogli odwiedzić naszą indiańską wioskę, w której brali udział w różnych zawodach. Każdy mógł również spróbować pysznej grochówki

Dziękujemy Wszystkim za pomoc w organizacji tak pięknego dnia

Bo wszyscy jesteśmy jak jedna RODZINA!

• Ogólnopolska Akcja „Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ dla Strażników lasów"

• Miło jest nam poinformować, że uczniowie klas I-III naszej szkoły, którzy brali udział w Ogólnopolskiej Akcji „Cała Polska maluje GIGA LAURKĘ dla Strażników lasów" wraz ze swoimi wychowawczyniami otrzymali Certyfikat Strażnika Lasów

W akcji „GIGA Laurka dla Strażników Lasów” wzięło udział 3 165 placówek edukacyjnych z terenów okalających Puszczę Notecką. Dzieci ze wszystkich placówek namalowały łącznie 25 920 laurek.

• J E D Z I E M Y!

• Tym razem uczniowie Szkoły Podstawowej w Nowym Kurowie pojadą na 3 dniową wycieczkę do Torunia oraz 1 dniową do Poznania. W nowej edycji programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” w 2023 roku, Gmina Stare Kurowo otrzymała dofinansowanie do 2 wycieczek szkolnych dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowym Kurowie, w wysokości 20 000,00 zł. Wycieczki zostały zaplanowane dla 39 uczniów z klas I-III oraz IV-VIII.

Podczas 3 dniowej wycieczki do Torunia uczniowie odwiedzą m.in. Dom Mikołaja Kopernika, Planetarium, Dom Legend Toruńskich, Muzeum Toruńskiego Piernika oraz Etnograficzne.

Muzeum Czekolady  i Muzeum Rogalowe - to miejsca, które odwiedzą uczniowie klas I-III podczas jednodniowej wycieczki do Poznania.

• Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

• 2 kwietnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci. Jest to również dzień urodzin H.Ch. Andersena , dlatego dziś klasa 2 i 3 wybrała się do szkolnej biblioteki by przenieść się w świat bajek i baśni .

• Konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz „Wielkie jajo wielkanocne”

• W niedzielę (02.04.23 r.) rozstrzygnięto konkurs na „Najpiękniejszą Palmę Wielkanocną” oraz „Wielkie jajo wielkanocne”. Jednymi ze zwyciężczyń były uczennice naszej szkoły - Amelia Sawicka z klasy 2, Barbara Niedźwiedź i Kamila Ruszczak z klasy 5 zdobywając ex aequo II miejsce. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów oraz kreatywności!